Działo się w Tarnowie

Data: 27-06-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Działo się w Tarnowie
Coraz silniej w powiatowo – gminny harmonogram wydarzeń wrasta „Święto Ryby i Wody”, które w sobotę, 24 czerwca po raz czwarty zorganizowało Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, we współpracy z Gminą Szydłowo. Wydarzenie wsparł Powiat Pilski, reprezentowany na imprezie przez członków zarządu: Jerzego Wiesiołka i Mirosława Pierko. Święto objął honorowym patronatem starosta Eligiusz Komarowski.

Tego dnia Tarnowo, mimo niezbyt przychylnej aury, przyciągnęło wiele osób, które z przyjemnością uczestniczyły w przygotowanych atrakcjach, nie tylko tych kulinarnych, ale również promujących aktywny wypoczynek. Były więc zawody wędkarskie, spływ kajakowy, rajd rowerowy, bieg krajoznawczy i cieszący się dużą popularnością konkurs łapania żywego pstrąga. Ponadto ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego „Ryby, woda i przyroda”. Na deser dnia pełnego atrakcji wystąpił zespół FOX, a później przyszedł czas na zabawę taneczną.

- Ani kiepska pogoda, ani mnogość imprez w regionie nie wypłoszyły uczestników. Na wysokości zadania stanęli organizatorzy z wójtem gminy Szydłowo, Dariuszem Chrobakiem na czele. Z pewnością warto kontynuować przedsięwzięcie, które doskonale promuje walory turystyczne oraz hodowle pstrąga i jesiotra w tej części powiatu pilskiego – podkreślił Mirosław Pierko.